NEKILNOJAMASIS TURTAS

Inova Baltic veikia kaip patarėja nekilnojamojo turto klausimais ir investicijų valdytoja, atsakinga už 70 000 kv. m. nekilnojamo turto valdymą Baltijos šalyse. Bendrovė atstovauja ir konsultuoja privačius investuotojus, privataus kapitalo nekilnojamo turto investuotojus ir investicinius fondus, ieškančius verslo galimybių Baltijos šalyse. Mes ieškome patrauklių investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybių, atitinkančių mūsų keliamus kriterijus biurams, mišrios paskirties pastatams, sandėliavimo ir logistikos centrams bei pramoninės paskirties patalpoms Baltijos šalyse.

Investicijų portfelis ir patirtis

Pagrindiniai valdomi nekilnojamojo turto objektai yra logistikos centras V. A. Graičiūno g. 38, Vilniuje, Avers logistikos centras Rygoje, administracinis pastatas Valančiaus g. 1A Vilniuje.

Vykdomi projektai

2008 m. rugpjūčio mėn. buvo investuota į 30 000 kv.m. sandėliavimo ir logistikos centrą, esantį viename Vilniaus komercinių rajonų, V. A. Graičiūno g. 38. Tai buvo turto pardavimo ir grįžtamosios nuomos su MG Valda, MG Baltic grupės nekilnojamojo turto plėtros bendrovė, ir Ormina, Ogmios grupės sandėliavimo ir logistikos bendrovė. Logistikos centro pagrindiniai nuomininkai yra Mineraliniai Vandenys, pirmaujanti alkoholio ir tabako produktų didmenininkė Lietuvoje (www.mv.lt), ir MAP Lietuva, Antalis grupės, kuri yra didžiausia popieriaus ir komunikacijos pagalbos priemonių platintojo Europoje, dukterinė bendrovė (www.antalis.lt).

2007 m. rugpjūtį mūsų klientas, Norvegų investicinė kompanija įsigijo Avers Logistikos centrą, esantį Getliņu g. 18, Rygoje. Tai 12 168 kv.m. aukštos kokybės daugiafunkcinis sandėliavimo paskirties pastatas netoli Rygos centro, pagrindinių miesto kelių ir Via Baltica greitkelio. Logistikos centras susideda iš 7 088 kv.m. sausakrūvių patalpų (+18C), 1 350 kv.m. šaldymo patalpų (+6C), 55 kv.m. šaldiklio patalpų (-18C), 2 675 kv.m. biuro ir kitų patalpų. Pagrindinis patalpų nuomininkas iki 2014 m. vasario mėn. buvo Baltic Logistics Solutions, Sanitex dukterinė įmonė, pirmaujanti vartojimo prekių didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje Baltijos šalyse. Nuo 2014 m. gruodžio visas logistikos centrs yra išnuomotas Trialto Latvia SIA (www.trialtolatvia.lv), kuri 15 metų sėkmingi veikia sandėliavimo ir logistikos paslaugų srityje.

Pabaigti projektai

Verslo centras V1 yra įsikūręs centrinėje miesto dalyje, ant Tauro kalno, M. Valančiaus g. 1A, Vilnius . Verslo centro yra pastatytas 2008 metais bei yra 2300 kv. m. dydžio. Jis turi didelį požeminį ir antžeminį parkavimą. Verslo centras yra lengvai pasiekiamas iš įvairių Vilniaus vietų tiek viešuoju, tiek nuosavu transportu. Netoliese yra įsikūrusios didelės įmonės, svarbios valstybinės institucijos, užsienio šalių ambasados. Darbuotojams ir svečiams puikią atmosferą kūrybingumui ir poilsio pertraukoms kuria greta esantis parkas. Šiuo metu verslo centre dirba 11 tarptautinio ir regioninio masto verslo įmonių ir organizacijų. Jos veikia žiniasklaidos monitoringo, rinkos tyrimų, teisės, skaitmeninės rinkodaros, nekilnojamojo turto plėtros, programinės įrangos kūrimo, personalo paieškos srityse.

Valančiaus g. 1A Vilnius

Mes buvome Hugaasgruppen patarėju, vystant gamybos pastatą Industrijos g.10A, Klaipėdos Laisvojoje Ekonominėje Zonoje. Tai apėmė etapą nuo sklypo lokacijos gamybos pastatui parinkimo, jo įsigijimo bei statybos leidimo gavimo. Tai bus 12 000 kv.m. gamybinis pastatas, pritaikytas surenkamųjų plieno konstrukcijų gamybai. Hugaasgruppen buvo įkurta 2000 m. Norvegijoje ir šiuo metu valdo virš 10 įmonių Norvegijoje ir Lietuvoje. Hugaasgruppen Lietuvoje veikia nuo 2011 m. gruodžio mėnesio. Šiuo metu Lietuvoje jos dukterinėse įmonėse plieno konstrukcijų gamybos, montavimo, inžinerinių ir tiekimo paslaugų srityse dirba daugiau nei 130 žmonių.

1999 m. BI Norvegijos Vadybos Aukštoji Mokykla nusprendė plėstis į Baltijos šalis, Kaunas buvo pasirinktas kaip skverbimosi į rinką pradžia. Inova Baltic tapo nekilnojamojo turto partnere, atsakinga už tinkamiausios lokacijos suradimą ir tam specialiai pritaikyto pastato išplėtojimą. Inova Baltic įsigijo apleistą pastatą Kauno centrinėje dalyje ir išplėtojo 3 640 kv.m. patalpas. Įmonė tapo atsakinga už eilę klausimų nuo projekto valdymo iki finansinių sprendimų suradimo, kas leido užbaigti projektą 2000 m. rugpjūčio mėnesį. Po 15 m., ISM nusprendė sukoncentruoti visą savo veiklą Vilniuje. Inova Baltic identifikavo IT paslaugų centrą Intermedix Lietuva kaip naują pastato nuomininką bei 2015 m. gegužės mėn. pasirašė nuomos sutartį. Inova Baltic modernizavo pastatą pagal Intermedix Lietuva pageidavimus.

2002 m. gegužės mėn. Inova Baltic pradėjo bendradarbiauti su Norvegijos investuotojais, kurie buvo 1 379 kv.m. biuro patalpų pastato, esančio Jakšto g. 12, Vilniuje, savininkai. Pagrindiniai pastato nuomininkai buvo draudimo bendrovė Ergo, Tarptautinė Migracijos Organizacija, aviakompanijos British Airways atstovybė, Litesko – Dalkia grupės įmonės. Bendradarbiaudama su nuomininkais ir investuotojais Inova Baltic per trejetą metų sugebėjo atsklesiti pastato vertę ir sukūrė pastato pardavimo planą. 2005 m. pastatas buvo sėkmingai parduotas.

2003 m. liepos mėnesį Inova Baltic užbaigė specialiai klientui pritaikyto biurų paskirties 1 600 kv.m. pastato Senamiestyje rekonstrukciją. Pastato didžiausiu nuomininku tapo Norvegijos Ambasada Lietuvoje. 2005 m. Inova Baltic investuotojai nusprendė priimti finansinių investuotojų pasiūlymą ir jiems pardavė pastatą.

Spaustuvės Print-it gamybos ir sandėliavimo centras Gargžduose yra gamybos perkėlimo iš Norvegijos į Klaipėdos regioną rezultatas. Projekto investuotojai nusprendė įsigyti nekilnojamąjį turtą atskirai nuo verslo investicijos ir ties tuo buvo sutelktas jų dėmesys ir plėtros pastangos. Gamybos ir sandėliavimo centras Klaipėdos rajone Gargžduose yra 3 200 kv.m. dydžio. Ši vieta yra žinoma kaip eilės pirmaujančių tarptautinių ir regiono bendrovių gamybos lokacija.

2001 m. gegužės mėnesį iš AB Turto Bankas buvo įsigytas 4 236 kv.m. sandėliavimo ir gamybos pastatas su sklypu Tabariškių kaime Kauno rajone. Valstybės valdomas bankas specializavosi blogų paskolų, perimtų iš komercinių bankų, valdyme bei paskolų išieškojime, parduodant susijusį nekilnojamąjį turtą. Inova Baltic identifikavo investicinę galimybę, sutelkdama dėmesį į vidutinio dydžio gamybos bendrovių iš Skandinavijos poreikius perkelti gamybą ir pradėti veiklą Lietuvoje. 2003 m. kovo mėnesį sandėliavimo ir gamybos centras patraukė Danplastas (www.danplastas.lt), kuri yra vienintelis Baltijos šalyse vėjo jegainėms skirtų dalių iš stiklo plastiko gamintojas, dėmesį. Danplastas yra bendra Bach Composite Industry A/S (Danija) ir Poliplastas (Lietuva) įmonė.

Inova Baltic pamatė galimybę sėkmingai investuoti į žemės ūkio paskirties sklypų konsolidavimą, Lietuvai ruošiantis tapti Europos Sąjungos nare. Tuo tikslu buvo įsteigta investicijų bendrovė Agrilands, kuri ėmėsi konsoliduoti žemės ūkio paskirties sklypus ir plėtoti jų infrastruktūrą. Tuo metu Lietuvos žemės ūkyje dominavo maži ūkiai, dirbantys po skirtingas vietas išsidėsčiusiuose žemės sklypuose. Tai stabdė efektyvią žemės ūkio gamybą. Investicijų veikla buvo plėtojama Pietinėje Lietuvos dalyje, kuri pasižymi ypač derlingomis žemėmis bei sėkminga industrine žemdirbyste. Investicijų bendrovės atliktas žemės konsolidavimas pakėlė žemės produktyvumą, nuomos patrauklumą ir vertę. Šiuo metu bendrovė valdo apie 400 ha konsoliduotos žemės ūkio valdas bei jas nuomoja.

Nuo 2019 m. rugpjūčio mėn. Inova Baltic vykdo logistikos ir verslo centro J. Dobkevičiaus g. 6, Vilniuje valdymą. Tai 2645 kv.m daugiafunkcinis pastatas (2115 kv.m. tradicinio sandėliavimo patalpų, 91,47 kv.m. vėsinimo funkcionalumą turinčių sandėliavimo patalpų bei 530 kv.m biuro patalpų). Pastato lokacija yra puikiai tinka distribucijos, logistikos, oro uosto paslaugų, transporto, tranzito ir gamybos veiklai vykdyti. Greta veikia Vilniaus Tranzitas logistikos centras, Airport Business Park, ACE Logistics logistikos centras, DHL terminalas, už 300 metrų yra statomas Lietuvos Pašto pagrindinis logistikos centras, vos už 700 metrų yra Vilniaus tarptautinis oro uostas, Vilniaus pietinis aplinkkelis. Šiuo metu šiame verslo centre veiklą vykdo 20 įmonių.