NEKILNOJAMASIS TURTAS

Inova Baltic veikia kaip patarėja nekilnojamojo turto ir investicijų valdyme. Šiuo metu yra atsakinga už 70 000 kv. m. nekilnojamo turto valdymą Baltijos šalyse.
Bendrovė atstovauja privataus kapitalo nekilnojamo turto investuotojus ir investicinius fondus, ieškančius galimybių investuoti Baltijos šalyse.

Investicijų portfelis ir patirtis

Pagrindiniai valdomi nekilnojamojo turto objektai yra logistikos centras V. A. Graičiūno g. 38, Vilniuje, Avers logistikos centras Rygoje, aministracinis pastatas Valančiaus g. 1A Vilniuje. 

Vykdomi projektai

Šiuo metu Norvegijos koncerno Hugaasgruppen dukterinei įmonei vystome gamybinio pastato statybos projektą Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, adresu Industrijos g. 10A. Tai bus 12 000 kv.m. kliento poreikiams pritaikyta gamykla surenkamųjų plieno konstrukcijų gamybai. Hugaasgruppen buvo įkurta 2000 m. ir šiuo metu valdo 17 įmonių Norvegijoje ir Lietuvoje. Hugaasgruppen Lietuvoje veikia nuo 2011 m. gruodžio. Šiuo metu Lietuvoje dukterinėse įmonėse gamybos, žemės ūkio paslaugų ir inžinerijos srityse dirba daugiau nei 80 žmonių. Didžioji dalis Hugaasgruppen pardavimų yra susijęs su klientais Norvegijoje ir Danijoje.

2007 m. rugpjūtį mūsų klientas, Norvegų investicinė kompanija įsigijo Avers Logistikos centrą, esantį Getliņu g. 18, Rygoje. Tai 12 168 kv.m. aukštos kokybės daugiafunkcinis sandėliavimo paskirties pastatas netoli Rygos centro, pagrindinių miesto kelių ir Via Baltica greitkelio. Logistikos centras susideda iš 7 088 kv.m. sausakrūvių patalpų (+18C), 1 350 kv.m. šaldymo patalpų (+6C), 55 kv.m. šaldiklio patalpų (-18C), 2 675 kv.m. biuro ir kitų patalpų. Pagrindinis patalpų nuomininkas iki 2014 vasario mėn. buvo Baltic Logistics Solutions, Sanitex dukterinė įmonė, pirmaujanti vartojimo prekių didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje Baltijos šalyse. Nuo 2014 m. gruodžio visas logistikos centrs yra išnuomotas Trialto Latvia SIA (www.trialtolatvia.lv), kuri 15 metų sėkmingi veikia sandėliavimo ir logistikos paslaugų srityje.

Pabaigti projektai

Adresas: Mėsinių g. Vilnius 2003 m. liepos mėnesį Inova Baltic užbaigė specialiai klientui pritaikyto biurų paskirties 1 600 kv.m. pastato Senamiestyje rekonstrukciją. Pastato didžiausiu nuomininku tapo Norvegijos Ambasada Lietuvoje. 2005 m. Inova Baltic investuotojai nusprendė priimti finansinių investuotojų pasiūlymą ir jiems pardavė pastatą.

Spaustuvės Print-it gamybos ir sandėliavimo centras Gargžduose yra gamybos perkėlimo iš Norvegijos į Klaipėdos regioną rezultatas. Projekto investuotojai nusprendė įsigyti nekilnojamąjį turtą atskirai nuo verslo investicijos ir ties tuo buvo sutelktas jų dėmesys ir plėtros pastangos. Gamybos ir sandėliavimo centras Klaipėdos rajone Gargžduose yra 3 200 kv.m. dydžio. Ši vieta yra žinoma kaip eilės pirmaujančių tarptautinių ir regiono bendrovių gamybos lokacija.

Vėjo jėgainių dalių gamintojo Danplastas sandėliavimo ir gamybos centras Tabariškės. 2001 m. gegužės mėnesį iš AB Turto Bankas buvo įsigytas 4 236 kv.m. sandėliavimo ir gamybos pastatas su sklypu Tabariškių kaime Kauno rajone. Valstybės valdomas bankas specializavosi blogų paskolų, perimtų iš komercinių bankų, valdyme bei paskolų išieškojime, parduodant susijusį nekilnojamąjį turtą. Inova Baltic identifikavo investicinę galimybę, sutelkdama dėmesį į vidutinio dydžio gamybos bendrovių iš Skandinavijos poreikius perkelti gamybą ir pradėti veiklą Lietuvoje. 2003 m. kovo mėnesį sandėliavimo ir gamybos centras patraukė Danplastas (www.danplastas.lt), kuri yra vienintelis Baltijos šalyse vėjo jegainėms skirtų dalių iš stiklo plastiko gamintojas, dėmesį. Danplastas yra bendra Bach Composite Industry A/S (Danija) ir Poliplastas (Lietuva) įmonė. 

Adresas: Jakšto g. Vilnius 2002 m. gegužės mėn. Inova Baltic pradėjo bendradarbiauti su Norvegijos investuotojais, kurie buvo 1 379 kv.m. biuro patalpų pastato, esančio Jakšto g. 12, Vilniuje, savininkai. Pagrindiniai pastato nuomininkai buvo draudimo bendrovė Ergo, Tarptautinė Migracijos Organizacija, aviakompanijos British Airways atstovybė, Litesko – Dalkia grupės įmonės. Bendradarbiaudama su nuomininkais ir investuotojais Inova Baltic per trejetą metų sugebėjo atsklesiti pastato vertę ir sukūrė pastato pardavimo planą. 2005 m. pastatas buvo sėkmingai parduotas.

Bendrovės Intermedix Lietuva biuras Kaune 1999 m. BI Norvegijos Vadybos Aukštoji Mokykla nusprendė plėstis į Baltijos šalis užpildydama kokybiško aukštojo mokslo nišą. BI Norvegijos Vadybos Aukštoji Mokykla pasirinko Kauną kaip skverbimosi į rinką pradžią ir įsteigė ISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetą (www.ism.lt). Inova Baltic tapo nekilnojamojo turto partnere, atsakinga už tinkamiausios lokacijos suradimą Kaune ir tam specialiai pritaikyto pastato išplėtojimą. Inova Baltic įsigijo apleistą pastatą Kauno centrinėje dalyje ir išplėtojo 3 640 kv.m. patalpas. Įmonė tapo atsakinga už eilę klausimų nuo projekto valdymo iki finansinių sprendimų suradimo, kas leido užbaigti projektą 2000 m. rugpjūčio mėnesį. Po 15 metų trukusios bendradarbiavimo ir nuomos santykių, ISM nusprendė sukoncentruoti visą savo veiklą Vilniuje nuo 2015 rugpjūčio mėnesio. Inova Baltic identifikavo IT paslaugų centrą Intermedix Lietuva kaip naują pastato nuomininką bei 2015 m. gegužės mėnesį pasirašė nuomos sutartį. Inova Baltic modernizavo pastatą pagal Intermedix Lietuva pageidavimus. Intermedix Lietuva yra Intermedix Inc. (www.intermedix.com), jau daugiau nei 35 metus JAV sveikatos priežiūros verslo paslaugų sektoriuje lyderiaujančios korporacijos, padalinys.